Ankara'da, 03-06 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Her Yönüyle Trabzon Etkinliklerinde el sanatlarımız ve ilçemizin doğal güzellikleri en iyi şekilde tanıtıldı.
     Köprübaşı Standına; İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU,Mülkiye Başmüfettişliğinden Müşteşar Yardımcılığına atanan Sayın Erkan KILIÇ,Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Ömer SEYMENOĞLU, 1984-1986 yılları arasında Trabzon'da valilik yapan Sayın Yılmaz ERGUN,Köprübaşı Eski Belediye Başkanı Sayın Mustafa SANCAK  ve daha birçok değerli isim ziyarette bulundu.
     Etkinlik, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Takımı’nın konseriyle başlayıp ardından sahneye çıkan Akçaabat Horon Ekibi gösterisi katılımcıları coşturdu. Farklı bölgelerden gelen insanların daha fazla bilgi sahibi olması için hazırlanan Trabzon tanıtım filmi yayınlandı.
     Köprübaşı İlçemizin turizm merkezi olmasında önemli bir yer tutan Tarihi Kervan Yolu Projesinin de tanıtıldığı fuarda İlçemizin zanaatkârlarının ürettikleri "kaşık, beşik, kaval, kemençe" vb. gibi yüzlerce ürünün sergilendiği Köprübaşı standına ilgi büyüktü. İlçemizdeki  geleneksel  el sanatlarının farklılığı ve zenginliği nedeniyle, Köprübaşı standı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Standımızda hazır bulunan Kaymakamımız Sayın Serhat Sina KARAASLAN ziyarete gelen konuklara "Köprübaşı İlçesi, El Sanatları ve Tarihi Kervan Yolu Projesi"  hakkında bilgiler vererek, çeşitli yöresel hediyeler takdim etti.