ŞEHİT VE GAZİ BABASINDAN KAYMAKAM TUTKAN'A ZİYARET
 
     
     1994 tarihinde Siirt’in Eruh ilçesinde hain terör örgütü PKK’nın hain saldırı sonucu şehadete yürüyen Köprübaşılı Şehidimiz Yaşar Soytürk’ün muhterem babası Ahmet Soytürk ve Kıbrıs Gazimiz merhum Cafer Ali Cerrahoğlu’nun babası Halit Cerrahoğlu Kaymakam Uğur Tutkan’ı ziyaret ettiler.
 
     Şehidimiz ve gazimizin aziz hatıralarının yad edildiği buluşmada, Halit Cerrahoğlu amcamız, Kaymakam Tutkan’a kardeşi Yrd. Doç. Dr Mustafa Kemal Cerrahoğlu’nun “Köprübaşı Tarihi Tekkesi ve Camii” adlı eserini hediye etti.
 
     Devletimizin bekası, milletimizin huzur, refah ve güvenliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hatıralarının her türlü değerin üzerinde olduğuna vurgu yapan Kaymakam Tutkan “ Devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla vatan uğruna canlarını feda eden kahramanlarımızı ve onların emanetlerini sürekli rahmet ve minnetle anacak. Şehadete erişen başta Köprübaşılı hemşerimiz Yaşar Soytürk olmak üzere tüm şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve aileleriyle mutluluklar dilerim” diye belirtti.